K oblíbeným Napište nám - Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Facebook
Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint
Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2018 | Tiskové zprávy 2015

XXI.TipCars Pražský Rallysprint na startovní rampě (TZ 03/2015)
24.11.2015

Pořadatelé rallysprintu finišují obvyklé hektické přípravy na sobotní závodění kolem Strahova, ve čtvrtek se začli sjíždět první účastníci do servisní zóny, která v pátek dopoledne ožije naplno. XXI. TipCars Pražský Rallysprint zahájí technické přejímky na Strahově v pátek 27. listopadu odpoledne, závod samotný se odehraje v sobotu 28., přes startovní rampu přejede první vozidlo v 9:20h.

Listina se startovními čísly už také vypadá, že je finální, zdobí ji i 9 závodních speciálů kategorie WRC a tak se už jen odpočítávají poslední hodiny do startu. Hlavní organizátor Petr Mihule ještě požádá o přízeň počasí i diváky, které navíc vyzve a poprosí, aby dbali na bezpečnost, na pokyny pořadatelů a nevstupovali do zakázaných prostor včetně ochozů a střechy strahovského stadionu. Závodníky pak pořadatel upozorňuje, že v souvislosti s bezpečností a domluvou s magistrátem se přísně zakazují seznamovací jízdy mimo ty pořadatelem určených a vůbec zkušební jízdy na území hl. města Prahy.

A pražská show může začít! Návštěvníci se mohou těšit na letos „přecpanou“ servisní zónu mezi stadiony - no snad se všech 58 přihlášených posádek vejde, včetně Václava Pecha jun., který s MINI John Cooper Works 1,6 turbo bude jistě chtít svoji úchvatnou kulatou sbírku zlatých věnců z Prahy rozšířit na ty dvě jedničky (10-ti násobný vítěz doposud), ale bude to mít zase těžší. S WRCy ho budou nahánět Trněný, Drotár, Kukučka, Dirk Richter, Dohnal. S2000 si vypíšou vlastní minipohár pro Škodu Fabii, se kterou pojedou např. Antonín Tlusák, Pavel Valoušek nebo Martin Hudec. Následuje široké závodní pole přes R5ky, eNka až k historikům, za zmínku též stojí Gassnerova nová GT 86-CS R3.

Pořadatelé připravili dva oficiální divácké prostory: první je tradičně pod severní tribunou spartakiádního stadionu, kde se soutěžící posádky budou točit okolo retardéru, oblíbeného to místa pro „kolečka“. Toto místo je vřele doporučováno, je to velký a bezpečný prostor s kapacitou 7 000 míst, který bude zajištěn oplocenkami a betonovými obrubníky. Navíc je letos tra upravena tak, aby v tomto prostoru bylo opravdu hodně k vidění!

„Parkoviště“ je taktéž tradiční místo, kam diváci směřují, ale zde se také trochu změnila tra oproti posledním ročníkům, které se na Strahově jezdily. Letos se totiž využije komunikace mezi stadiony a závodníci tak vůbec nebudou muset prostor Strahova opouštět, hezky mezi stadiony se vrátí do servisní zóny. Na horní části „parkoviště“ tak vznikne bezpečný divácký prostor, který bude též ohraničen oplocenkami a částečně betonovými svodidly, pro zajištění co největšího bezpečí.

Přechody přes tra pro diváky se budou uzavírat v 9:00 hod a příchod od křižovatky Malovanka bude celodenní, zde žádné omezení není.

Mapy RZ a vyznačení diváckých prostor naleznete na stánce MAPY.

Zveme vás k návštěvě XXI. TipCars Pražského Rallysprintu.

Konrád Vopička
Press service XXI.TCPR

Seznam přihlášených posádek na XXI.TipCars Pražský Rallysprint (TZ 02/2015)
24.11.2015

Startovní listina XXI.TipCars PRAŽSKÉHO RALLYSPRINTU už se zaplnila. Možná i v důsledku loňského vydařeného návratu na Strahov, kam rallysprint vždy tak nějak patřil, musel pořadatel na základě velkého zájmu zvýšit počet startujících posádek z 50 na konečné číslo 58. Závod samotný je jako obvykle volným podnikem a velký prostor se dává i přihlášeným posádkám v tom, aby až do poslední chvíle mohly měnit spolujezdce a i automobil. „Jako každý rok máme o úplné startovní listině jasno prakticky až po technických přejímkách. Týmy pošlou přihlášku třeba jen se jménem soutěžícího, o spolujezdcích nemluvě. No jo, prostě „Prahu“ berou jako zábavu na konci roku se vším všudy,“ usmívá se předseda organizačního výboru Petr Mihule.

I když je seznam stále neúplný, to nejpodstatnější již jasné. Diváci se mohou opět těšit na silné zastoupení specifikaví WRC, R5, hezky obsazenou třídu produkčních vozů, a samozřejmě nebudou chybět zajímavé historické vozy.

Mezi tradiční adepty na čelní příčky jistě bude patřit Václav Pech jun. s MINI John Cooper Works 1,6 turbo s velkým restriktorem, nahánět ho jako loni budou například slovenští sourozenci Melichárkovi či Tomáš Kostka s Fordy Fiesta RS WRC. „WRCů“ je přihlášeno celkem 9, o zábavu za jejich volantem i na pohled zvenčí se budou starat jezdci Trněný, Drotár, Kukučka, Dirk Richter, Dohnal … Dále se můžeme těšit na Antonína Tlusáka, Pavla Valouška, Martina Hudce, Tomáše Růžičku či Jana Černého, kteří v Praze odstartují minisoutěž o nejrychlejší Škodou Fabia S2000. V kategorii produkčních čtyřkolek bude i letos pokračovat souboj tradičních rivalů na Subaru a Mitsubishi - letošní vicemistr v ERC2 Vojta Štajf se svým STI jistě bude snažit na domácí soutěži, jejímž dlouhodobým partnerem je značka Subaru, vrátit Martinu Semerádovi loňskou porážku, Marcel Tuček zase prodlouží svou rekordmanskou šňůru v počtu startů na soutěži…

Seznam přihlášených ale obsahuje i další rychlé vozy různých kategorií. Zajímavostí může být i představení nové Toyoty GT86–CS kategorie R3, kterou přiveze ukázat Herman Gassner Jr.

XXI. TipCars Pražský Rallysprint zahájí technické přejímky na Strahově v pátek 27. listopadu odpoledne, závod samotný se odehraje v sobotu 28., do RZ1 vjede první soutěžák v 9:30. Přechody pro diváky se budou uzavírat v 9:00 hod a příchod od křižovatky Malovanka bude celodenní.

Zveme vás k návštěvě XXI. TipCars Pražského Rallysprintu.

Konrád Vopička
Press service XXI.TCPR

XXI.TipCars Pražský Rallysprint : Přípravy 21. ročníku se rozbíhají (TZ 01/2015)
10.9.2015

Začátek školního roku je vždy také začátkem finálních příprav pořadatelů na TipCars PRAŽSKÝ RALLYSPRINT. Pořadatelům se začínají scházet potřebná povolení a tak už plány 21.ročníku mohou získávat jasnější kontury.

Takže, i letošní ročník, který se pojede ve dnech 27.-28.11.2015, se po loňském návratu uskuteční hezky "doma" na Strahově. V přípravě je celkem pět rychlostních zkoušek o celkové délce 41km.

Tradiční RZ TipCars-okruh Strahov se pojede 3x, avšak oproti loňskému ročníku, po směru hodinových ručiček.

Závěrečné dvě RZ Subaru, budou každá měřit 1,5km a doznají určitých změn, ale pro diváky budou velice atraktivní.

Pořadatelé pevně věří, že diváci, kteří na Strahov letos zavítají, budou stejně disciplinovaní jako v loňském bezproblémovém roce a že i soutěžáci připraví divákům hezkou podívanou. A že i "kolečka" budou...

Konrád Vopička
Press service XXI.TCPR

Další tiskové zprávy

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner
Pražský Rallysprint