Pražský Rallysprint
K oblíbeným Napište nám - Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Facebook
Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint
Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2023 | Tiskové zprávy 2022

V Praze se na rallysprintu opět setká skvělá sestava
16. 11. 2022

Celkem jedenašedesát vozů, z toho osmnáct špičkových speciálů kategorie R5/Rally2 a k tomu i pět třešniček na dortu s označením WRC, tolik čítá startovní listina XXVII. TipCars Pražského Rallysprintu, který proběhne už v sobotu 26. listopadu 2022. Jarní prvenství bude obhajovat mladý Petr Semerád, kterého bude ve Škoda Fabia Rally2 Evo premiérově navigovat Petr Glössl, na trůně budou ale chtít mladého jezdce vystřídat zejména desetinásobný vítěz pražského klání Václav Pech (po boku s Petrem Uhlem) a vítěz ročníku 2017 Jan Dohnal, vedle kterého usedne Ivo Vybíral. Oba zkušení piloti budou mít k dispozici ´wéercéčka´ se značkou Ford, se starší Fabií WRC se představí vítěz z roku 2007 Karel Trněný. Už hodně vousaté vítězství (ročník 2003) má na svém kontě zapsáno Tomáš Enge, který se ale po delší době představí též se špičkovou technikou (Škoda Fabia Rally2 evo), a tak i tohoto bývalého pilot F1 musíme počítat mezi největší favority letošního klání.

Jak vidno, seznam skvělých pilotů je letos hodně početný, a to jsme dosud zmiňovali pouze ty, kteří už mají na svém kontě vítězný pražský zářez. Možná ještě větší motivaci však mají naopak ti, kteří dosud TipCars Pražský Rallysprint nikdy nevyhráli, ale několikrát tomuto úspěchu byli hodně blízko. K těm se řadí v první řadě ostřílení závodníci Grzegorz Grzyb a Vojtěch Štajf – druhý jmenovaný bude mít navíc k dispozici špičkový Hyundai i20 WRC a jeho pomyslné akcie tím pádem mají letos hodně vysoký kurz. Bude jistojistě nač se dívat, vždyť kromě těch, kteří budou usilovat o nejlepší časy, se najde i mnoho jezdců, kteří divákům připraví pořádnou show. Tradičně to bývají piloti starších vozů, mezi ně se překvapivě přidal i Jan Skála, kterého jsme vídali v minulých ročnících se špičkovou technikou. Tentokrát bude ale všechno jinak, talentovaný pilot se sveze v žigulíku jednoho z maďarských týmů, což by mělo být zárukou zejména širokých smyků a velké zábavy. XXVII. TipCars Pražský Rallysprint startuje hned po rozednění v sobotu 26.11. dvěma průjezdy klasickou rychlostní zkouškou Mořina, u Strahovského stadiónu se závodníci objeví po desáté hodině a kroužit kolem něj se bude až téměř do setmění.

Karel Špaček, media team

Tradiční podzimní TipCars Pražský Rallysprint se hlásí o slovo
24. 10. 2022

Sliby se mají plnit, a protože jsme na začátku roku oznámili, že oblíbené TipCars Pražské Rallysprinty budou letos dva, je třeba těmto slovům dostát. Přesně osm měsíců po úspěšné premiéře jarního termínu tohoto klání proběhne již 27. ročník dostaveníčka soutěžních jezdců i fanoušků rallysportu, a to opět v zavedeném formátu. V sobotu 26. listopadu, ještě před východem slunce, se rychlé vozy vydají ze strahovského centra soutěže na jihozápad od Prahy, kde je bude čekat nová rychlostní zkouška „SUBARU Mořina“. Její trať vychází z tratí, známých z minulých ročníků, v programu bude naopak chybět tzv. Cementárna, neboť organizátoři se rozhodli vyjít vstříc úřadu městské části a místním obyvatelům – těm soutěž přináší zajímavé divácké zážitky, ale pochopitelně také jistá dočasná omezení provozu, která se tedy Řeporyjím tentokrát vyhnou. Na Mořině se posádky představí dvakrát, poté budou upalovat zpět na Strahov, kde už pro ně bude nachystána velmi atraktivní rychlostní zkouška „TipCars Strahov okruh“. Její milovníci si letos opravdu užijí, protože kroužení mají závodníci tentokrát za úkol zvládnout dokonce třikrát. Završením rallysprintu bude znovu očekávaná show bez měření času, tzv. Epilog.

Na stránkách Autoklubu ČR už jsou k dispozici tzv. zvláštní ustanovení, tedy základní dokument tohoto sportovního klání, už byl též zahájen příjem přihlášek. „Je samozřejmě ještě předčasné prozrazovat konkrétní jména,“ říká ředitel soutěže Petr Mihule, ale hned dodává: „Podle předběžného zájmu je však jasné, že se v Praze sejde poslední listopadovou sobotu opět velice pestrá a kvalitní jezdecká konkurence se špičkovými vozy WRC či Rally2, ale i s další atraktivní technikou. Zveme tedy všechny fanoušky rallysportu a krásných smyků, aby se na tuto show přijeli podívat osobně a užít si zážitků, o které byli při dlouhé covidové pauze ochuzeni!“.

Karel Špaček, media team

XXVI. TipCars Pražský Rallysprint už zná startovku
22. 3. 2022

Ani nezvyklý jarní termín nic nezměnil na nervózním očekávání fanoušků před vydáním startovní listiny TipCars Pražského Rallysprintu. Ta i letos nabídne velké množství atraktivní techniky včetně patnácti speciálů R5/Rally2. Čestné startovní číslo 1 poveze na škodovce talentovaný Dominik Stříteský, o vítězství se ale budou jistě chtít poprat i další mladíci Adam Březík či Petr Semerád. Černým koněm sázkařů by mohl být Jan Skála, jenž se představí s ďábelsky rychlým Fordem Fiesta WRC.

Startovní pole bude opět hodně pestré, za volantem vozů skvělé značky Subaru se předvedou také dvě ženy, nejrychlejší české rally-dámě Sandře Pokorné se bude snažit sekundovat Michaela Dorčíková ze Slovenska. Divákům každoročně dělá radost i stále oblíbenější kategorie historických strojů, těchto krasavců se tentokrát předvede dokonce deset, na čele s opelem novopečeného mistra Evropy Vojtěcha Štajfa. Naopak fandové nejmodernější techniky pookřejí při pohledu na vůz Alpine A110RGT v podání mladého Jakuba Jirovce.

Účastníci XXVI. TipCars Pražského Rallysprintu odstartují již tuto sobotu 26.3. po sedmé hodině ranní tak, aby stihli první rychlostní zkoušku. Ta bude premiérově polokruhová v blízkosti Trněného Újezdu a vůz s číslem 1 do ní vystartuje přesně v 8.00. Po půl deváté se pak závodníci představí na ´Cementárně´, která naopak připomene dlouhou tradici soutěže, právě tady v polovině devadesátých let pražská soutěž zahájila svou dlouhou historii. Přesně v 11.00 pak přijde na řadu magické kroužení soutěžních vozů kolem strahovských stadiónů, po půl druhé tamtéž završí celé klání krátký ´Epilog´, který je věnován především divákům. „Máme ještě v záloze i jedno malé-velké překvapení, na které dojde právě v samém závěru rallysprintu. Zatím ale neprozradíme, oč jde, protože věříme, že fanoušci si k našim tratím stejně najdou cestu,“ usmívá se ředitel soutěže Petr Mihule.

Karel Špaček, media team

Jarní TipCars Pražský Rallysprint klepe na dveře
11. 3. 2022

Každoročně se v tomto období v mnoha médiích objevuje otřepaná (ale příznivá) fráze hláška ´jaro klepe na dveře´. Při pohledu z okna je jasné, že ani letos tomu nebude jinak, pro fanoušky rallysportu však tentokrát nové roční období začne s příjemným bonusem. Hned o prvním jarním víkendu se totiž uskuteční již 26. ročník TipCars Pražského Rallysprintu. Tato divácky velmi oblíbená akce bude předzvěstí letošní soutěžácké sezóny, která by (po dvou letech plných mnoha omezení) snad mohla být zase plnohodnotnou. Na stránkách www.prazskyrallysprint.cz již mohou závodníci najít i tzv. zvláštní ustanovení pro tento podnik, a jak je vidět z přibývajících přihlášek, ti nejpozornější z nich už tuto možnost využili.

„Situace ve světě sice opět není jednoduchá, věřím ale, že si závodníci i diváci k nám najdou cestu a užijí si příjemný den plný radosti a adrenalinu. Meteorologové zatím dokonce slibují, že by tratě mohlo ohřívat i jarní sluníčko, což je na TipCars Pražském Rallysprintu věc nevídaná, toho si při tradičním předvánočním termínu užívat nemůžeme,“ usmívá se ředitel soutěže Petr Mihule. My ještě dodejme, že harmonogram soutěže se oproti původně plánovanému prosincovému termínu nikterak nezměnil, závodit se tedy bude v sobotu 26. března nejprve dopoledne kolem Trněného Újezdu a radotínské cementárny, před polednem se závodní týmy přesunou na Strahov, kde klání i tentokrát vyvrcholí.

Karel Špaček, media team

TipCars Pražské Rallysprinty budou letos dva!
Praha, 1. 2. 2022

Už dvakrát po sobě musel být z důvodu vyšší moci odložen 26. ročník tradičního TipCars Pražského Rallysprintu, i proto letos jeho organizátoři připravují pro fanoušky dokonce ´double´. Kromě tradičního završení české soutěžácké sezóny (které se letos bude konat na konci listopadu) proběhne v Praze i její prolog. Aby se to dobře pamatovalo, bude 26. ročník oblíbeného klání uspořádán 26. března, tedy již za několik týdnů. Jeho ředitel Petr Mihule k tomu říká: „Rozhodli jsme se narušit tradici a uspořádat TipCars Pražský Rallysprint nejen na závěr sezóny, ale také před jejím startem. Držte nám všichni palce, aby se to podařilo - všichni samozřejmě doufáme, že v té době už budeme opět moci přivítat kromě závodníků i početnou diváckou kulisu. Budou to vlastně první jarní domácí závody, tak nezbývá než si přát, aby počasí a s ním i nálada nás všech byly již opět optimistické a jarní!“

Karel Špaček, media team

Další tiskové zprávy

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner Oficiální partner
Pražský Rallysprint