Pražský Rallysprint
K oblíbeným Napište nám - Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Facebook
Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint
Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2023 | Archivní aktuality

Čtyři auta od Semerádů na Pražském Rallysprintu
02.12.2011

Pro Semerád Rally Team je XVII. TipCars Pražský Rallysprint domácím závodem v pravém slova smyslu. Z dílny týmu je to na rychlostní zkoušky jen pár kilometrů a Josef Semerád byl před lety jedním z tvůrců myšlenky rally závodění v Praze. Proto se celý tým každoročně na závod těší a připravuje se na něj jako na každý jiný bez ohledu na to, že je to volný závod a vlastně o nic nejde. Ono ale vždy o něco jde. V Praze je to velká publicita a prezentace před mnoha diváky a partnery týmu. Vítězství na sprintu má velkou váhu a stejně tak dobrý výsledek ve skupinách. Nikdy nesmí chybět dobrá zábava a šou pro lidi, ale to k Semerádům v Praze patří stejně, jako Vltava pod Karlův Most. V loňském roce se otec a syn Semerádovi trumfovali v tom, kdo předvede divočejší průjezd zledovatělým stadionem na Strahově a byly z toho hodně divoké kombinace extrémních smyků a otoček o 360 stupňů.

V tomto roce se na start XVII. TipCars Pražského Rallysprintu postaví dvě Mitsubishi Lancer EVO IX ve třídě 3, které budou řídit Josef a Martin Semerádovi a doplní je Vladimír Mandík se Škodou Fabia RS a Jirka Petrášek s mistrovským Opelem Ascona.

Když bychom tiskovou zprávu začínali podle zásluh, tak musíme zcela jistě zahájit informací právě o Jirkovi Petráškovi, který s Jirkou Káňou letos pro Semerád Rally Team získali mistrovský titul v historicích v České republice. Jejich jízda v Praze tedy bude hlavně oslavou tohoto těžce vydobytého titulu. Velkou hodnotu má pro Semerád Rally Team také vítězství Vladimíra Mandíka ve třídě dieselů v rallysprintech, ke kterému mu pomohl spolujezdec Roman Niemetz. Ten ale bude v Praze absentovat a na sedadlo spolujezdce vedle Vládi se posadí novopečený spolujezdec Filip Dohnálek.

Úspěchem pro české barvy skončila účast Martina Semeráda a Michala Ernsta v mistrovství světa produkčních vozů PWRC, kde nakonec obsadili čtvrté místo. V Praze se vedle Martina Semeráda do jeho EVO IX posadí jeho staronový spolujezdec Bohuslav Ceplecha, se kterým Martin zahájil svou závodnickou kariéru. „V Praze jede Martin s Bohoušem proto, protože spolu absolvují i první závod sezony 2012. Je třeba, aby si kluci na sebe zase zvykli. Michal Ernst v tu samou dobu pojede na Dakaru, kde mu budeme držet palce, aby mu to vedle Aleše Lopraise vyšlo a nikde nezabloudili,“ říká šéf týmu Josef Semerád.

No a závěr našeho představení posádek na Pražském Rallysprintu patří právě Josefu Semerádovi. Ten vedle sebe do Mitsubishi Lancer EVO IX posadí Martina Kamiše, pro něhož to bude premiéra na sedadle spolujezdce ostrého závodního vozu.

Celý Semerád Rally Team zve všechny fanoušky motorismu k návštěvě XVII. TipCars Pražského Rallysprintu a slibuje, že pro jejich pobavení udělá, co bude v jeho silách. Tým má připravené nové nástěnné a stolní kalendáře s rally tématikou, které budete moci zakoupit ve stáncích, ale i přímo v zázemí Semerád Rally Týmu spolu s modely týmových autíček a dalších propagačních předmětů. Nástěnný kalendář je pojatý více atmosférově a najdete v něm jenom fotky Martina Semeráda z mistrovství světa. Ve stolním kalendáři zase najdete všechny vozy Semerád Rally teamu.
Čtyři auta od Semerádů na Pražském RallysprintuČtyři auta od Semerádů na Pražském RallysprintuČtyři auta od Semerádů na Pražském RallysprintuČtyři auta od Semerádů na Pražském Rallysprintu

Chcete si prohlédnout současné aktuality ?

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner Oficiální partner
Pražský Rallysprint