Pražský Rallysprint
K oblíbeným Napište nám - Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Facebook
Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint
Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2022 | Archivní aktuality

Loučení Petra Semeráda se sezónou
10.12.2019

Petr Semerád rozjel letošní TipCars Pražský Rallysprint skvěle. Na Strahově už se ale divákům neukázal…

Pro Petra Semeráda šlo o první start s vozem R5 na klasické rally. Předtím se s ním ukázal na listopadovém Setkání mistrů, kde dokázal dokonce zvítězit. A s úplně stejným vozem Škoda Fabia R5 evo, který opět kvalitně připravil maďarský tým Topp-Cars, se představil i v Praze. Start navíc podpořil domácí importér Škoda a Autosalon Klokočka, nový design byl z dílen Air Design. Na místo spolujezdce pak usedl Jirka Hovorka, protože tradiční spolujezdec Jirka Hlávka se tentokrát staral o organizační stránku.

Start soutěže vyšel posádce skvěle a Petr dokazoval, že si s vozem rozumí i na klasických rychlostních zkouškách. Na prvním Karlíku dojel třetí, ale po výhře na první Cementárně šel do čela celé soutěže. Není divu, že v té době zářil spokojeností. „Je to neuvěřitelné, jsem z toho vozu úplně unešený. Oproti všemu, s čím jsem zatím jel, je to na erzetě úplně jiný svět. To auto neuvěřitelně funguje, krásně to táhne, prostě takhle nějak jsem si představoval jezdit ve voze WRC, takže já jsem naprosto unešen. Jedeme si svoje tempo, učíme se a snad nebudeme bláznit,“ svěřil se Petr v cíli RZ2.

Na druhém Karlíku dojel druhý za Pechem a rázem vedl soutěž o téměř 12 vteřin. Zbývala druhá Cementárna a pak přesun na Strahov, kde čekaly davy diváků. Jenže Petra Semeráda už se fanoušci nedočkali. „Měl jsem pocit, že jedu s rezervou, určitě jsem se nikam nehnal. Přesto mně auto v pravé zatáčce skouzlo víc, než jsem čekal. Nebylo to ve velké rychlosti, ale urazili jsme levé kolo a soutěž pro nás skončila,“ komentoval své odstoupení Petr. „Je mně líto, že posádkám za námi jsem zrušil jednu zkoušku. A také mně mrzí, že jsem se už nesvezl nahoře na Strahově, kde je vždy největší show pro fanoušky. Z odstoupení jsem hodně zklamaný, ale z jízdy s vozem R5 jsem byl unešený a snad jsem ukázal i slušnou rychlost. Ale určitě potřebuji více zkušeností, abych lépe odhadl hranice možností tohoto skvělého vozu. Stále se musím hodně učit,“ dodává ještě pokorně.

Nabízí se tedy otázka, co bude v příští sezóně. „Pracujeme na tom, abych v příští sezóně jezdil s vozem R5. Snad se nám to s pomocí našich partnerů podaří. Ještě jednou tedy děkuji za podporu domácímu importéru vozů Škoda, dále Autosalónu Klokočka, Rockstar, Michelin, CityTaxi, M2C, IFC Food a všem dalším, bez kterých by se tento start nemohl uskutečnit. Doufám, že se s jejich pomocí objevíme na soutěžích i příští rok,“ uzavírá Petr povídání i sezónu jako takovou.
Loučení Petra Semeráda se sezónouLoučení Petra Semeráda se sezónouLoučení Petra Semeráda se sezónou

Chcete si prohlédnout současné aktuality ?

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner Oficiální partner Oficiální partner
Pražský Rallysprint