Pražský Rallysprint
K oblíbeným Napište nám - Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Facebook
Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint
Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2022 | Archivní aktuality

Peták s Benešovou se představí s Focusem WRC v Praze
27.11.2018

Po roce se opět vrací Josef Peták na tratě TipCars Pražského rallysprintu, který se uskuteční již tuto sobotu.

Tentokráte ale na místo spolujezdce neusedne Ondřej Joska, z pracovních důvodů, ale Alena Benešová, která naposledy s příbramským jezdcem startovala během letošního ročníku Invelt Rally Pačejov.

Josef Peták s Alenou Benešovou společně v rámci Pražského Rallysprintu naposledy startovali v roce 1999, kdy usedli do Audi Coupé S2. Smíšená dvojice dokončila soutěž na desátém místě absolutně. V letošním ročníku usednou naopak do vozu Ford Focus WRC z týmu Jana Dohnala. „Mám radost, že můžeme s Alenou startovat v Praze a letos se tak ještě jednou svézt. V Pačejově jsme si na auto zvykali a ke konci si již jízdu užívali. Původně měl na místo spolujezdce usednout po roce Ondra Joska, ale kvůli pracovním důvodům, mu to letos nevyjde,“ dodal úvodem Josef Peták.

V Pačejově se Petákovi s Benešovou dařilo. Rallysprint dokončili na celkovém osmém místě. „Jet s WRCčkem je úžasný zážitek. Bez podpory bychom se ale v Praze neobjevili, a tak je zapotřebí poděkovat zejména Ondrovi Joskovi, společnosti Chládek a Tintěra Pardubice a dalším přátelům, kteří nám opět umožnili startovat v Praze s Fordem Focus WRC. V neposlední řadě díky patří také Honzovi Dohnalovi a jeho týmu za přípravu vozu před závodem,“ doplnil příbramský jezdec.

TipCars Pražský rallysprint startuje v sobotu v osm hodin ze Strahova. Odtud se posádky vydají na klasickou rychlostní zkoušku na Točnou. Zde absolvují dva průjezdy a posléze se vrátí na Strahov, kde soutěž uzavře čtveřice okruhových RZ. Cílová rampa je naplánována na 15:00. „Podle předpovědi by měly panovat nízké teploty. A tak věříme, že všechny fanoušky, co dorazí, pobavíme nějakým tím smykem,“ uzavřel Josef Peták.

web: www.ewrc.cz/clanek/33134-petak-s-benesovou-se-predstavi-s-focusem-wrc-v-praze/
Peták s Benešovou se představí s Focusem WRC v Praze

Chcete si prohlédnout současné aktuality ?

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner Oficiální partner Oficiální partner
Pražský Rallysprint