Pražský Rallysprint
K oblíbeným Napište nám - Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Facebook
Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint
Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2022 | Archivní aktuality

Prahu čeká souboj Lukyanuka s Pechem i česká premiéra VW Polo R5 !
20.11.2018

Už za dva týdny odstartuje XXIV. TipCars Pražský Rallysprint, který má nejen vydána zvláštní ustanovení, ale pozvolna také zaplňuje svou startovní listinu. Už teď je jasné, že v sobotu 1.12.2018 se na jeho start postaví mnoho zajímavých jmen, často s velmi atraktivní technikou.

Každým dnem stoupá hladina adrenalinu nejen fanouškům, kteří se chystají vydat na XXIV. TipCars Pražský Rallysprint, ale i jeho organizátorům. Ve startovní listině každým dnem přibývají známá jména a už teď je zřejmé, že nás znovu čeká nejen velmi atraktivní podívaná, ale i velký souboj o nejvyšší příčky. Po loňské odmlce dané nešťastným zraněním se vrací do Prahy desetinásobný vítěz závodu Václav Pech a bude jistě velmi hladový po dalším prvenství. Nebude to mít ale vůbec snadné. Přihlášen je totiž také letošní evropský šampión Aleksey Lukyanuk, pro nějž je závodění v Praze velkou a zatím nevyslyšenou výzvou. Ruský závodník je dobře znám svým agresivním a divácky velmi atraktivním stylem jízdy, zda to ale bude stačit na zkušeného Plzeňana, to se dozvíme až z výsledků závodu.

Ve hře navíc budou i další skvělí jezdci, kteří budou chtít do boje o vítězství vstoupit. Vidět bychom měli vítěze ročníků 2015 a 2007 Jaroslava Melichárka a Karla Trněného s jejich vozy kategorie WRC, předvést by se navíc měla ale i minimálně další dvě "wéercéčka". Se špičkovými vozy R5 by se měli ukázat oba nejlepší účastníci domácího Poháru 2+ (vypisovaného v rámci šampionátu rallysprintů) Roman Odložilík a Martin Vlček či aktéři letošní vyrovnané bitvy o titul slovenského šampióna Martin Koči a Grzegorz Grzyb. Ostatně slovenská delegace by měla být v Praze velmi početná, vidět bychom měli například legendárního Igora Drotára či diváckého oblíbence Jozefa Béreše, s produkčními vozy značky Subaru se představí také Lukáš Lapdavský a Tomáš Konečný. Už v titulku jsme zmínili chystanou českou premiéru vozu Volkswagen Polo R5, který se poprvé představil teprve před několika týdny na Katalánské rally. Tady ale necháme zatím diváky jen spekulovat, kdo se za jeho volant posadí (stejně tak i u přihlášeného vozu Hyundai i20 R5), zklamáni ale určitě nebudou.

Jak vidno, výčet je dlouhý a zdaleka ne kompletní, Fanoušci se dočkají i dalších čtyřkolek a také špičkových pilotů kategorie 2WD v čele s talentovaným vítězem Rallysprint Série, teprve sedmnáctiletým Petrem Semerádem. Zkrátka nepřijdou ani příznivci atraktivních historických vozů, které každoročně předvádějí stejně kvalitní šou jako nejmodernější speciály. Bude tedy nač se dívat a nám nezbývá než dodat, že vše se odehraje v sobotu 1.12.2018 a doplnit, že i letos bude možné závod sledovat také jako streamový přímý přenos.

Karel Špaček, media team

web: www.prazskyrallysprint.cz/pro-media/tiskove-zpravy/

Chcete si prohlédnout současné aktuality ?

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner Oficiální partner Oficiální partner
Pražský Rallysprint