Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2023 | Archivní aktuality

Zlato aj striebro pre Rufa Sport z Pražského Rallysprintu
28.11.2017

Druhé miesto absolútneho poradia, ale aj víťazstvo v triede vybojoval slovenský Rufa Sport Team…

…spoloč ne s poľskou posádkou Grzyb – Poradzisz v rámci XXIII. TipCars Pražský Rallysprint 2017. Pražský Strahov presne po roku zažil opäť sviatok motoristického športu, keď sa na štart Pražského Rallysprintu, ktorý sa konal v dňoch 24. – 25.11.2017, postavilo viac ako šesťdesiat súťažných posádok. Medzi nimi vyslovene zažiarila posádka Grzegorz Grzyb – Michal Poradzisz v spolupráci s vozidlom Škoda Fabia R5, z dielní košického MM Rally Teamu, ktorá dokázala tohtoročný štart premeniť nielen na druhé miesto absolútneho poradia, ale aj na víťazstvo v triede.

„Už od začiatku sme sa snažili ísť veľmi rýchle. Prvá rýchlostka ešte nebola celkom perfektná, ale od druhej to už bolo absolútne čisté. Ale mám dojem, že všetci to mali rovnaké. Na ďalších rýchlostkách, ktoré sme už jazdili okolo Strahova to bolo rovnako dobré. Akurát posledná, keď tesne pred ňou začalo pršať bola doslova masaker, neskutočne to šmýkalo, ale dali sme si pozor a nakoniec sme ju aj vyhrali. Škoda, že nezačalo pršať skôr, nám by to určite pomohlo. Napriek tomu to bolo super, veď odchádzame s druhým miesto absolútneho poradia a s víťazstvo v triede, pričom pred nami skončila iba najnovšia technika jazdiaca vo svetových majstrovstvách,“ povedal spokojný Grzegorz Grzyb.

Nadmieru spokojný bol s výkonom svojej posádky aj manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman: „Samozrejme, že som veľmi spokojný. Dá sa povedať, že sa nášmu tímu opäť podarilo doslova dobiť Prahu, veď pred nami skončila iba posádka s najnovšou technikou, ktorá až doposiaľ bojovala iba v rámci svetového rally šampionátu. Grzegorz s Michalom podali perfektný výkon a už asi tisíci krát dokázali, že máme najlepšiu a najrýchlejšiu rally posádku, za čo som im vďačný. Samozrejme veľká vďaka patrí partnerom RUFA SPORT Teamu, mechanikom MM Rally Teamu, ale aj všetkým priateľom a známym a samozrejme našim fanúšikom.“

Chcete si prohlédnout současné aktuality ?

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner Oficiální partner