Pražský Rallysprint
K oblíbeným Napište nám - Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Facebook
Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint
Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2022 | Archivní aktuality

Dohnal při české premiéře Fiesty WRC´17 vítězně
25.11.2017

Asi nebylo před startem Pražského rallysprintu většího favorita, než dvojice Dohnal – Ernst s tovární Fiestou WRC´17.


Sezóna už neodvratně spěje ku svému konci, po Setkání mistrů v Sosnové byl tuto sobotu na programu Pražský rallysprint a trojlístek těch největších závěrečných akcí na konci roku příští víkend doplní Mikulášská ve Slušovicích. Ale poslední listopadová sobota patřila hlavnímu městu a proto si pojďme udělat malou rekapitulaci, protože doby, kdy se tyto závěrečné podniky jezdily zejména pro zábavu jsou dávno pryč a velká část posádek klade důraz spíše na souboj s chronometrem než na umělecký dojem rozevlátých průjezdů. Letos se do harmonogramu Pražského rallysprintu vrátila klasická vložka, kterou byl dvojí průjezd testem Točná – Zbraslav, ale kilometráž této vložky byla jen 2,2 km a většina se toho odjezdila klasicky na Strahově kolem tamních stadionů, kde byly situovány čtyři testy, přičemž dvakrát se jelo jedním směrem a dvakrát zase opačným.

Když přihlédneme k technice, tak jednoznačným favoritem byl Dohnal, kterému se povedl husarský kousek, když se stal jedním z vůbec prvních jezdců, kteří pilotovali letošní speciál WRC mimo mistrovství světa a jak už ukázala první Točná, Dohnal se neflákal a začal nejrychleji. Na dvou kilometrech na něj nejméně ztratil Valoušek, který byl zpět o 13 desetin, dalších pět desetin zpět byl Grzyb. Jméno nejrychlejšího se nezměnilo ani na druhém průjezdu Točnou a před cestou na Strahov měl Dohnal náskok 4 sekund na Grzyba, jenž se po RZ2 posunul před Valouška. Čtvrté místo držel Koči, který debutoval ve Fabii WRC a pátý jel Odložilík, jehož Fiesta nezvykle nenesla jezdcovu tolik typickou modrou barvu.

Na Strahově začal nejlépe Dohnal a vyhrál oba dva průjezdy prvním směrem, neměnilo se ani jméno jezdce za jeho zády, když druhou příčku nadále držel Grzyb. Co se však měnilo byl časový odstup polského jezdce, který po dvou strahovských testech čítal rázem 17 sekund. Na Strahově pokračoval souboj tolik typický z letošního slovenského mistráku, když se o vteřinky přetahovali Valoušek s Kočim. Košický pilot byl po RZ3 před otrokovickým, ale RZ4 jejich pořadí opět prohodila. Sedm desetin za Kočiho se dostal Trněný a jak ukázal závěr, meclovský pilot se ještě chystal k závěrečnému ataku.

Pro poslední dvě vložky se obrátil směr zkoušky, ale i nadále jel nejrychleji Dohnal. Ten po RZ5 přidal dalších sedm sekund ke svému náskoku, ale o čistou hru ho připravila RZ6, kdy se na deštěm sklápěné trati podařilo zajet nejlépe Grzybovi. Na konečném pořadí to nic nezměnilo a Dohnal tak slavil vítěznou premiéru Fiesty WRC´17 v České republice a současně se postaral o prodloužení série, když nové WRC ještě mimo svět, překvapivě, nepoznalo hořkost porážky. Druhou příčku bral již zmíněný Grzyb a na třetí se po poslední mokré vložce posunul Trněný, jenž poskočil po RZ5 na čtvrté místo a svůj postup vzhůru dokonal na závěrečné vložce.

Na páté zkoušce se na pátou příčku propadl Valoušek, což v té chvíli znamenalo, že třetí místo přepustil Kočimu, ale košický pilot nezvládl závěr na sliku na vodě a v poslední zatáčce udělal chybu, která jej stála drahocenný čas a pár mimo nejlepší desítku. Tím pádem se Valoušek posunul na čtvrtou příčku, pátý dokončil Štajf, který za svými zády udržel Melichárka s Fiestou WRC. Sedmou příčku si připsal Vlček, osmý dojel Trojan, jenž se až v posledním testu dostal před Odložilíka. Desítku pak uzavřel nestárnoucí Drotár, který byl, stejně jako vloni, navigován svým dříve dvorním spolujezdcem Bánocim. No a protože akce typu Pražského rallysprintu slouží i pro pobavení diváků, tak se sluší na závěr vypíchnout jízdu zejména Kopáčka a Urbana, kteří se neohlíželi na čas a svá vozidla posílali dveřmi napřed všude, kde jen to bylo možné.

Chcete si prohlédnout současné aktuality ?

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner Oficiální partner Oficiální partner
Pražský Rallysprint