Pražský Rallysprint
K oblíbeným Napište nám - Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Facebook
Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint
Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2022 | Archivní aktuality

XXIII. TipCars Pražský Rallysprint chystá pestré tratě
12.10.2017

TipCars Pražský Rallysprint se bude konat již po třiadvacáté, letos to bude v sobotu 25.11.2017.

Už od roku 1995 se na přelomu listopadu a prosince v Praze setkávají příznivci rychlých kol s mnoha hvězdami zejména rallysportu, ale i jiných disciplín motorsportu. TipCars Pražský Rallysprint se bude konat již po třiadvacáté, letos to bude v sobotu 25.11.2017. Chystá se i několik atraktivních změn.

Ani jsme se nenadáli a česká mistrovská soutěžácká sezóna je u konce. Za pár dní se v obchodech začne objevovat vánoční výzdoba, ještě před oním hektickým obdobím svátků ale fanoušky rallysportu čeká odlehčení od stresu a nervozity. Setkají se totiž na XXIII. TipCars Pražském Rallysprintu, který je sice prestižním sportovním kláním, zároveň ale nabízí i velkou diváckou šou. V letošním ročníku by ale i ona sportovní stopa měla být zase o stupínek zřetelnější. Co se chystá?

„Bereme naši akci samozřejmě nadále jako velkou šou pro diváky, letos jsme se však rozhodli vyjít o něco více vstříc i fanouškům standardních rally,“ říká ředitel závodu Petr Mihule a vysvětluje: „Vyslyšeli jsme jejich žehrání a po určité pauze se vracíme ke klasické rychlostní zkoušce. Má velice zajímavý a atraktivní charakter a já věřím, že se bude divákům líbit. Až po jejím zvládnutí se posádky přesunou na Strahov, kde je čekají dobře známé okruhy kolem stadiónu. Ty tentokrát budou probíhat postupně v obou směrech, naopak opouštíme krátkou závěrečnou rychlostní zkoušku.“

Jaký tedy bude mít XXIII. TipCars Pražský Rallysprint program? V 8 hodin první závodníci odstartují ze Strahova a budou mít půlhodinu na to, aby se přesunuli do jižní části Prahy, kde je čekají postupně dva průjezdy onou klasickou rychlostní zkouškou s názvem Subaru Točná. Poté se vrátí na Strahov, kde na ně již bude připravena první okruhová erzeta. Do ní odstartují v 10.30 a i tentokrát je tato zkouška čeká dvakrát. Poté bude následovat pauza nezbytná k přestavění okruhu a na závěr se bude opět při dvou samostatných rychlostních zkouškách kroužit v opačném směru. Celkově tedy na závodníky čeká šest rychlostních zkoušek, ti nejlepší budou očekáváni na cílové rampě kolem 15.30.
XXIII. TipCars Pražský Rallysprint chystá pestré tratě

Chcete si prohlédnout současné aktuality ?

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner Oficiální partner Oficiální partner
Pražský Rallysprint