Pražský Rallysprint
K oblíbeným Napište nám - Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Facebook
Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint
Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2022 | Archivní aktuality

JTRT nabitý celebritami v Praze bavil diváky
04.12.2014

(TZ JT Rally Team)
Pražský Rallysprint je každoročně zcela výjimečná akce, a proto do předmikulášského závodu vsetínský JT Rally Team nasadil rovnou šest vozů přímo nabitých celebritami.

Že to bude velká sranda, to naznačovala už volba spolujezdce úřadujícího mistra České republiky ve Sprintrally Jaromíra Tomaštíka, který si vedle sebe posadil známého baviče Jakuba Koháka. Ten se v době nedávno minulé proslavil především jako „kouč“ skokanů na lyžích Zadar v několika televizních reklamách, ovšem jinak působí především jako režizér a filmový herec. Posádka Tomaštík – Kohák se tedy vydala vstříc strahovským okruhům v duchu veliké zábavy a nutno říci, že cíl splnili na výbornou a nejeden zimou prokřehlý divák se v tu ránu zahřál. Epizodka s balíkem slámy přímo před největší diváckou kulisou byla odměněna snad nejhlasitějším aplausem za poslední léta.

„Do Prahy jsme se přijeli především pobavit a vyzkoušet naše nové WRC při prvním ostrém startu u nás. JusTýnka, která je staronově sestřičkou naší JiTky, přišla už v první erzetě málem o oko. Na chvíli jsem zaváhal při obtáčení se kolem balíku, potáhl za ruční brzdu v nesprávný okamžik a už jsem pochroumal kapotu, blatníček a světlo. Jeli jsme samozřejmě dál a dělali smyky pro diváky, jenže v posledním testu se mi postavil ten balík do cesty zas. Tak jsem si říkal – jdu do tebe ty… Několikrát jsme se s ním obtočili, ale držel se nás jako klíště, takže jsem ho pěkný kousek popovezl. Říkal jsem si – to máš za to ty… A byli jsme fifty-fifty. Jinak jsem rád, že se závod vrátil zpět na Strahov, show má super formát, krásné testy, jen je škoda, že někteří jezdci to přeci jen berou až moc vážně. Ale za nás panuje absolutní spokojenost, snad jsme udělali lidem radost nejen stylem, ale i druhým identickým WRC, které, stejně jako to první, také bravurně funguje,“ spokojeně hodnotí svůj pražský počin Jaromír Tomaštík. A jak si užil závod „Zadar“? „Byl jsem příjemně překvapen, že po mě Jari nic nechtěl. A vůbec celý tým pracoval velmi profesionálně a já se nemusel o nic starat. Naopak oni se starali bezvadně o mě. Chodili mě budit, dali mi najíst, krásně mě svezli. No myslím, že naše posádka má veliký potenciál,“ dodává k účinkování dvojice bavičů Jakub Kohák.

JiTku si poprvé v ostrém závodě vyzkoušel v současnosti asi nejrychlejší muž produkčních vozů Petr Hozák. Po jeho boku usedl tradičně Josef Radina a pro oba měl být Pražský Rallysprint jakýmsi testem před případnými dalšími starty v klasických rally. Klatovská dvojice zajížděla rychlé časy, avšak stopku jim vystavil porouchaný mezinápravový diferenciál. „Musím říci, že to auto je fakt skvělé a rozhodně má na to vyhrávat. Perfektně se mi řídí, obzvlášť ve vysokých rychlostech je příjemně stabilní. V tuto chvíli jsem lehká brzda já, ale je to dané i tím, že máme málo odjeto s takovým vozem. Něco jsme natestovali před závodem, ale to bylo spíše na klasické rallyové trati, kde jsme se soustředili spíše na nastavení na typicky český povrch. V tomto ohledu nás čeká ještě hodně práce, protože bych potřeboval nastavit auto tak, aby více vyhovovalo mému jezdeckému stylu. Praha je přeci jen jiná. Sice jsme nedojeli, ale to vůbec nevadí. Diváky jsme snad pobavili a to zde bylo důležité. Věřím, že se vše podaří a budeme moct startovat s tímto skvělým autem častěji,“ přeje si Petr Hozák.

Se Subaru Impreza WRX STi N14 do závodu nastoupil i domácí showman Zdeněk Poky Pokorný a právě on si vytáhl žolíka a „vyhrál“ krásnou spolujezdkyni Evu Decastelo. „Eva se zhostila úkolu spolujezdkyně naprosto na 100% a je jen trochu škoda, že jsme kvůli závadě na převodovce cíl neviděli. Když jsme ale jeli, tak jsme dělali pro diváky téměř maximum, aby nezmrzli. Moc jsme si to užili. Jako bonus navíc beru Evin příslib, že příští rok se znovu ráda zúčastní, takže snad to vyjde,“ těší se Poky. „Byl to neuvěřitelný zážitek a já jsem normálně měla chvíli pocit, že jsem rocková hvězda, vzhledem k ovacím, které jsme na trati i mimo ni měli. Fakt rally doporučuji, měl by si to zažít každý, protože je to fantastický adrenalin a především velká zábava,“ vyzdvihuje moderátorka, modelka a herečka Eva Decastelo.

Eva nebyla jedinou populární dámou v JTRT, když ani Pražský Rallysprint nevynechala herečka a zpěvačka Olga Lounová letos pravidelně startující se silnou čtyřkolkou Mitsubishi Lancer EVO IX. Na sedadlo spolujezdce si tentokrát posadila novináře Davida Turka. „S Davidem jsme si závod perfektně užili. Byli jsme doslova unešení atmosférou, která v Praze panovala. Z jezdeckého pohledu to ve mě zanechalo opravdu silný zážitek a vzhledem k tomu, že to byl náš letošní poslední závod, tak to byla opravdu třešnička na dortu za mojí první sezónou s novým autem. Moc děkuji Jaromírovi, partnerům a celému týmu, že jsem mohla tuto sezónu závodit. Určitě mi to hodně dalo a věřím, že příští rok se s krasavcem od Mitsubishi zase ukážeme,“ vzhlíží dopředu Olga Lounová.

Doslova bratrovražedný souboj se odehrával mezi dvěma piloty vozů Renault Clio, když dvě identická auta patřila herci Davidu Suchařípovi a jeho kolegovi z branže Pavlu Nečasovi a dalšímu herci Lukáši Langmajerovi, který tentokrát svezl svou ženu Lucii. Obě dvojice se samozřejmě přijeli spíše pobavit a i jim se jejich záměr do posledního puntíku vydařil. Davidu Suchařípovi vytvořila asi největší úsměv na tváři Tomaštíkova balíková epizodka. „Jarek mě fakt potěšil na té poslední rychlostní zkoušce. Když jsem viděl, jak krouží kolem toho balíku jak žralok kolem svojí kořisti a jak jí pak doslova sežere, to jsem se opravdu zasmál. I my jsme se v autě královsky bavili. Pavel měl premiéru, ale fakt mu to šlo a četl jak opravdový závodník. Má asi talent a bylo to fakt příjemný. Super atmosféra, stáj měla neuvěřitelných šest aut, z toho dvě krásné ex-tovární WRC a my jsme toho mohli být součástí. Co víc si přát,“ libuje si spokojeně sympaťák David Suchařípa, kterého doplňuje jeho kolega a kamarád Pavel Nečas: „Hrozně moc se mi to líbilo. Stáj fungovala na sto procent, měla perfektní zázemí a byla to fakt pecka. Od soboty není den, kdy bych na tento zážitek nemyslel, takže doufám, že to nezůstane jen u jednoho startu a že se na závodní trať v budoucnu podívám. Fakt mě to chytlo!“

Nadšený byl po závodě i Lukáš Langmajer. „Málokdo ví, že já opravdu velmi rád jím a skutečně skvěle byl v JTRT připravený právě catering, takže v tomto ohledu jsem si fakt liboval. Závody super, auto taky makalo, prostě paráda. Hlavně jsem letos poprvé dojel do cíle, takže se zdá, že mě s Jaromírem opustila smůla a že budu mít v dalších závodech více štěstí. Mojí manželce Lucii se Pražský Rallysprint také moc líbil, takže bych skoro řekl, že nám vznikne nová rodinná tradice,“ spokojeně hodnotí uplynulý víkend mladý herec.

pohledu JTRT se tedy letošní ročník Pražského Rallysprintu určitě nadmíru vydařil, když tým mohl fanouškům ukázat jak zajímavá auta, tak zajímavé posádky. Posledním letošním závodem bude už o nadcházejícím víkendu Mikuláš Rally Slušovice, kde se objeví Jaromír Tomaštík s Mitsubishi Lancer EVO IX, David Suchařípa s Renaultem Clio a Jura Daněk se Subaru Impreza WRX STi N12. Týmové klenoty tentokrát zůstanou díky nejistému počasí v garážích, ale o to větší show budou chtít piloti fanouškům předvést.
JTRT nabitý celebritami v Praze bavil divákyJTRT nabitý celebritami v Praze bavil divákyJTRT nabitý celebritami v Praze bavil divákyJTRT nabitý celebritami v Praze bavil diváky

Chcete si prohlédnout současné aktuality ?

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner Oficiální partner Oficiální partner
Pražský Rallysprint