Pražský Rallysprint
K oblíbeným Napište nám - Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Facebook
Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint Pražský Rallysprint
Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Oficiální partner

Tipcars Pražský Rallysprint 2022 | Archivní aktuality

Honza Černý s novým Peugeotem 208 T16 R5 zve na Strahov!
26.11.2014

(TZ Peugeot Černý Racing)
Jednou z akcí, která každoročně uzavírá sezonu motoristických sportovců v České republice, bývá tradiční Setkání mistrů na autodromu v Sosnové u České Lípy, kde se sejdou mistři volantu z rally, rallycrossu i autokrosu. Právě třináctý ročník Setkání mistrů bylo místem, kde si Jan Černý poprvé v závodním tempu vyzkoušel Peugeot 208 T16 R5.

Už při volných trénincích během sobotního programu Honza Černý nenechával nikoho na pochybách, že by mu nová zbraň se lvem ve znaku náhodou nesedla do ruky. Bílý Peugeot 208 T16 R5 se na trati autodromu cítil jako doma a jeho zvukový projev byl mezi ostatními soutěžními vozy nezaměnitelný. Při nedělních měřených rozjížďkách se ukázalo, že kombinace Jan Černý a Peugeot 208 T16 R5 funguje na jedničku a Honza Černý byl nejrychlejším soutěžním jezdcem mezi vozy stejné kategorie. To se nakonec potvrdilo i ve finále a Honza Černý skončil celkově na třetím místě kategorie rally, kdy před ním zůstaly pouze dva nejmodernější vozy WRC Václava Pecha jun. a Jaroslava Melichárka. „Jízdu s Peugeotem 208 T16 jsem si maximálně užil. Auto jsme během soboty trochu nastavovali a hlavně zkoušeli, co dokáže. Líbí se mi projev motoru a turbem, který má velmi slušný zátah, a díky tomu, že se sbírá už od nižších otáček, je možné s ním jezdit i heky plynule smykem. Sosnovský autodrom není moc vhodný na nastavení podvozku a tak bych si rád Peugeot 208 T16 rád ještě vyzkoušel někde na klasické rychlostní zkoušce. Při setkání mistrů jsem se za volantem Peugeotu 208 T16 velmi dobře bavil a byl jsem rád, že jsem se mohl i osobně setkat s takovou legendou rallysportu, jakou je Fin Juha Kankkunen, který s „béčkovým“ Peugeotem 205 T16 získal svůj první titul mistra světa. Věřím, že jsem svou jízdou pobavil i diváky, kterých jsem na tribunách zaznamenal velké množství. Děkuji za pomoc se zajištěním mého startu všem našim partnerům i Autodromu Sosnová, který mi vyšel vstříc a já tady tak mohl závodit,“ uzavírá třetí muž ze Setkání mistrů Honza Černý.

XIII. Setkání mistrů ale není jedinou akcí, které se juniorský soutěžní jezdec z Příbrami s Peugeotem 208 T16 letos zúčastní. Už v sobotu se totiž rozezní řev motorů soutěžních vozů pražským Strahovem, kam se po letech vrátil populární Pražský rallysprint. Na městské trati, která je doslova co by kamenem dohodil od Pražského hradu, se utkají soutěžní jezdci více než pěti desítek automobilů, jimž vévodí desítka vozů nejvyšší specifikace WRC. Nový Peugeot 208 T16 R5 se v této konkurenci určitě neztratí a Honza Černý zde bude sbírat další zkušenosti z řízení této čtyřkolky s francouzským šarmem. „Pražský rallysprint byl pro mě vždy akcí, kam jsem už jako kluk chodil s tátou dívat a obdivoval jsem tady soutěžní jezdce, kteří na městské trati dokázali pobavit promrzlé diváky a téměř v centru hlavního města jim ukázat kouzlo automobilových soutěží. Jsem rád, že se právě tady můžu s novým Peugeotem 208 T16 R5 divákům představit, a stejně tak jsem rád, že vedle mě bude sedět obchodní ředitel Peugeot Česká republika pan Marco Venturini. Je to jeden ze správných lidí na pravém místě, velký nadšenec do rallysportu a já mám radost, že mu budu moci ukázat rally z takové blízkosti, jako je sedadlo spolujezdce v našem Peugeotu. Těším se na vás na Strahově a věřím, že v sobotu dorazíte na Strahov fandit všem soutěžním jezdcům,“ zve Jan Černý na Pražský rallysprint.

Pražský rallysprint odstartuje v sobotu 29. listopadu 2014 na Strahově a na diváky čekají okruhové i klasické rychlostní zkoušky, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti servisní zóny a velkého strahovského stadionu. Přijďte podpořit Peugeot Černý Racing na Pražský rallysprint.
Honza Černý s novým Peugeotem 208 T16 R5 zve na Strahov!Honza Černý s novým Peugeotem 208 T16 R5 zve na Strahov!Honza Černý s novým Peugeotem 208 T16 R5 zve na Strahov!

Chcete si prohlédnout současné aktuality ?

Generální partner Hlavní partner Hlavní partner Oficiální partner Hlavní mediální partner Mediální partner Mediální partner Oficiální partner Oficiální partner Oficiální partner
Pražský Rallysprint