Tipcars Pražský Rallysprint 2023 | Aktuality

V Praze vyhráli Martin Koči a Radovan Mozner ml.
03.12.2018

Majstri Slovenska v rally 2018 dokazujú svoje majstrovstvo.

Praha, 1. 12. 2018 – Majstri Slovenska v rally 2018 dokazujú svoje majstrovstvo. Na prestížnom podujatí TipCars Pražský Rallysprint, ktorý sa konal 1.12.2018 v Prahe na Strahove, vyhrala v silnej medzinárodnej konkurencii slovenská posádka Martin Koči – Radovan Mozner ml., jazdiaci za tím ŠKODA Slovakia Motorsport na vozidle Škoda Fabia R5 a tým úspešne ukončila sezónu 2018. Z 55 posádok prišli za nimi do cieľa jazdci Jozef Béreš ml. a Roman Odložilík.

Pražské podujatie má dlhoročnú tradíciu. Už 24 rokov sa v predvianočnom termíne schádzajú do Prahy závodné špeciály nielen z celej Českej republiky, ale aj zo Slovenska, Poľska, Nemecka a ďalších krajín. TipCars Pražský Rallysprint je rozlúčka so sezónou automobilových súťaží v Čechách. Podujatie patrilo určite k tým najlepšie obsadeným v celej histórii. Veď súťažili také mená ako Lukyanuk, Pech, Grzyb a ďalší rýchli jazdci s vozidlami kategórie R5 a navyše boli nasadené aj veľmi výkonné autá v kategórii WRC.

Martin sa postupne rozbiehal, lebo od Rally Košice nesedel v súťažnom aute. Pre zaujímavosť počas celých pretekov mal „obuté“ pneumatiky z prvého štartu na Rally Monte Carlo v roku 2015, pri jeho premiere s vozidlom kategórie WRC2. Podmienky na trati boli veľmi náročné a niektoré posádky odstúpili z rôznych príčin. Posledné dve rýchlostné skúšky sa išli v opačnom smere oproti dvom predchádzajúcim a v oboch dali o sebe vedieť Martin Koči a Radovan Mozner ml., úradujúcí majstri Slovenska. Už boli rozjazdení, verili si a zatiahli natoľko, že oba prejazdy vyhrali. Tým poskočili o štyri priečky a z piateho miesta pred posledným prejazdom sa dostali na prvé miesto o deväť desatín sekundy pred Jožka Béreša ml. Taký záver asi len málokto čakal, pretože k víťazstvu sa prepracovali vlastne až z desiatej priečky (po 3. RS) a tým dokázali svoje jazdecké umenie. „Som veľmi šťastný, lebo krajšie ukončenie sezóny som si ani nevedel predstaviť. Je to najlepšie poďakovanie celému tímu, našim partnerom a fanúšikom,“
s nadšením povedal jazdec Martin Koči.

Celá súťaž sa išla na mokrom asfalte, až na pár úsekov pred štadiónom, kde na kockách zostala vrstva čerstvo napadaného snehu a bolo vidieť, ako pneumatiky bez hrotov na snehu prakticky vôbec nefungujú. Avšak šmykov a najrôznejších jazdeckých kreácií si diváci užili dosť.

web: V Praze vyhráli Martin Koči a Radovan Mozner ml.